LIFESTYLEPrezenty

Tradycyjne prezenty na chrzciny

Maluch ze swojego chrztu świętego nie będzie nic pamiętać. Dlatego warto mu podarować w tym dniu coś, co będzie mu przypominało o tej chwili. Sprawdź ciekawe propozycje prezentów na uroczystość dla dziecka.

Odpowiedni drobiazg na niezwyczajny dzień

Wyjątkowe wydarzenie, jakim jest chrzest, odgrywa dużą rolę dla całej rodziny. Z tego względu dobrze jest go uczcić stosownym prezentem, który posłuży na lata dziecku. Warto wybrać coś trwałego i wartościowego, by podkreślić rangę całej uroczystości. Odpowiednia w tej sytuacji będzie np. biżuteria ze złota. W sklepie Zeccoro możemy liczyć na szeroki wybór ciekawych i gustownych dodatków. Na szczególną uwagę zasługuje złoty medalik z Matką Boską. Będzie on nie tylko ozdobą, ale też wyrazem opieki Maryi nad naszym maluchem.

Możecie uzgodnić kto co daje

Prezenty na chrzciny w dużej mierze mają charakter religijny, co jest oczywiste. Dlatego złote medaliki, obrazki ze świętymi i krucyfiksy są często wybierane jako podarek od rodziców, chrzestnych lub dziadków. Często na tę formę decydują się też inni krewni. Żeby uniknąć sytuacji, w której dziecko otrzymuje kilka tych samych rzeczy, warto ustalić, kto co chciałby dać. Zazwyczaj to chrzestny lub chrzestna kupują biżuterię na chrzest.

Znajdź coś od siebie

Nie jest to jednak twardą regułą. Tak samo, jak złoty medalik może kupić babcia zamiast chrzestnego, tak nie zawsze musi być to wizerunek Matki Boskiej. Przedstawienia Maryi są bardzo różne i każda osoba z estetycznego punktu widzenia może znaleźć coś dla siebie. Jednak możemy się zdecydować także, na krzyżyk lub aniołka. Szukając odpowiedniego wzoru, natkniemy się na różne rozwiązania, bardziej lub mniej ozdobne. Zaglądając do oferty sklepu Zeccoro, znajdziemy także duży wybór minimalistycznych i gustownych dodatków na chrzest.

 

prezenty na chrzciny

Inny rodzaj wartościowego prezentu

Poza religijnymi symbolami wśród tradycyjnych prezentów znajdują się także inne gustowne ozdoby. Biżuteria na chrzest to także kolczyki, wisiorki z literą, czy bransoletki. Dzięki większej możliwości wyboru nie tylko chrzestni będą mogli podarować dziecku coś wartościowego. Delikatne dodatki na uszy będą dobrym pomysłem dla dziewczynki, z kolei dla chłopca warto wziąć coś na rękę.

Warto zauważyć, że nie każdy zaproszony na chrzest dziecka może być osobą wierzącą. Takie osoby, chcąc podarować wartościowy prezent maluchowi, będą mogły wybrać coś z niereligijnej biżuterii. W dalszym stopniu jednak taki podarunek będzie stosowny do okoliczności i w przyszłości stanie się cenną, sentymentalną pamiątką.

Niespodzianka dla rodziców i dziecka

Jeśli zastanawiasz się co wybrać dla dziecka na chrzest, to postaw na wartościową i praktyczną pamiątkę. Złota biżuteria nie straci na wartości, a jedynie zyska z biegiem lat głębsze sentymentalne znaczenie. Wśród tradycyjnych podarków jest szeroki wybór różnych medalików z Matką Boską, krzyżyków i aniołków, ale nie są to jedyne motywy, spośród których można wybierać. Sprawdź też inne oferty u jubilera i zaskocz oryginalnym pomysłem rodzinę i ochrzczonego malca… gdy dorośnie.

Jeden komentarz do “Tradycyjne prezenty na chrzciny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *