Chcąc stworzyć wnętrze w stylu antycznym, ludwikowskim, bądź glamour istotny jest wybór nie tylko koloru ścian, ale również rodzaju posadzki, która wpisze się w eleganckie i stylowe wnętrze. Powinna być wykonana z naturalnego materiału, aby odwzorowywała charakterystyczne elementy danego stylu. We wszystkich wyżej wymienionych stylach sprawdzą się płytki Calacattahttp://dagmaplytki.pl/plytki-nawiazujace-do-marmuru – wykonane z marmuru, o delikatnym wzorze spieku kwarcowego.

Płytki Calacatta – idealne do salonu

Reprezentacyjne wnętrze wymaga reprezentacyjnej oprawy, stąd warto do białych lub pastelowych ścian dobrać podłogę wykonaną z marmuru, która podkreśli wyjątkowość tego miejsca. Białe płytki z delikatnym, szarym unerwieniem doskonale wpiszą się w bardziej wytworną wersję stylu skandynawskiego, czyli gustawiańską aranżację. Doskonale skomponuje się z bielonymi meblami, a także prostymi i monochromatycznymi zestawami wypoczynkowymi w szarościach lub beżach. Marmur ma to do siebie, że może pasować zarówno do prostej i surowej aranżacji gustawiańskiej, jak i pełnej blichtru – ludwikowskiej. W tym przypadku w eleganckich marmurowych płytkach Calacatta odbijać się będzie światło żyrandolu, który koniecznie musi się tutaj znaleźć. Świetnie pasują również do stylizowanych elementów dekoracyjnych wykonanych z gipsu, a także kryształowych i ceramicznych dekoracji. Stworzą dopełniające się połączenie z tapicerowanymi sofami i szezlongami o zaokrąglonych kształtach, charakterystycznych dla stylu ludwikowskiego.

Płytki marmurowe – także do nowoczesnych aranżacji

Płytki marmurowe Calacatta nie są zarezerwowane jedynie dla stylizowanych wnętrz i doskonale sprawdzą się również w industrialnej aranżacji. Mogą stanowić dopełniające się połączenie z dekoracyjnym tynkiem, który często wybierany jest do surowych, nowoczesnych wnętrz. W takiej odsłonie skomponuje się z metalowymi i drewnianymi meblami.

Płytki Calacatta – wzory niczym z obrazów impresjonistów

Wybierające marmurowe płytki ma się pewność, że wzory na nich będą unikalne i niepowtarzalne. Trudno znaleźć dwie identyczne, a unerwienie stanowi subtelny akcent niczym farby nanoszone na płótno przez impresjonistów. Nieoczywiste wzory zachwycają swoim minimalizmem i ponadczasowością.

Kuchnia twoich marzeń z płytkami Calacatta

Przestrzeń kuchni może być wolna od brudu i kurzu wchodzącego w szczeliny i fugi. Marmur ma właściwości higroskopijne, a używając specjalnych środków czyszczących można je dodatkowo utrwalić. Dodatkowo nie wnika w jego strukturę brud ani kurz, a czyszczenie jest łatwe i nie zajmuje wiele czasu. Można wybrać zarówno płytki matowe, jak i na wysoki połysk, w zależności od efektu, jaki chce się uzyskać. Matowe doskonale skomponują się z ciemnym brązowym drewnem, wpisując się w kolonialny klimat wnętrza. Z kolei te na wysoki połysk świetnie sprawdzą się w zestawieniu z meblami kuchennymi wykonanymi z płyty laminowanej oraz wszelkimi przeszkleniami. Taka podłoga polecana jest również do małych kuchni. Wszelkie nabłyszczane powierzchnie mogą optycznie powiększać pomieszczenie, które będzie się dzięki temu wydawać przestronniejsze.

Rzymska łaźnia i elegancki pokój kąpielowy

Marmur to materiał ekskluzywny. Stąd użycie płytek Calacatta w apartamentach jest jak najbardziej uzasadnione. Jednak nie tylko przestrzeń salonowa, czy modna w takich przypadkach aranżacja kuchni otwartej na salon będzie doskonale prezentować się wykończona w marmurze, ale również łazienka, a właściwie pokój kąpielowy. Można urządzić stylizowane wnętrze, które przypominać będzie rzymską łaźnię. Nie może tu zabraknąć sztukaterii dekoracyjnej, odpornej na wilgoć, a także okrągłej wanny, która również może zostać obudowana płytkami, tworząc jednolitą aranżację z podłogą. Można postawić również na kontrast i do białych płytek marmurowych dobrać czarne, które będą stanowiły element wykończenia ceramiki łazienkowej, nie tylko wanny, ale również umywalek, umieszczonych na wyspie łazienkowej.

Marmur w różnych zastosowaniach

Płytki marmurowe nie koniecznie muszą trafić na podłogę. Doskonale nadają się również do wykończenia ścian. Świetnie prezentuje się kontrastująca ściana w płytkach. Zaletą takiego rozwiązania jest rzecz jasna łatwość czyszczenia i zachowanie barw nawet po latach. Płytki marmurowe Calacatta można zastosować również do obudowy kominka, co doskonale sprawdzi się w stylu glamour. Świetnie ozdobią również wnękę, gdzie znajduje się kącik RTV. Możliwości jest naprawdę wiele, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

Płytki Calacatta zachwycają swoim wzornictwem i uniwersalnością. Są wyborem na lata i nigdy nie wychodzą z mody. Można je idealnie dopasować zarówno do pomalowanych ścian, dekoracyjnych tapet winylowych, tapet 3D, akrylowych, dekoracyjnego betonu, jak i eleganckiej boazerii angielskiej. Trudno znaleźć materiał, który tak dobrze przewodzi ciepło. Doskonale sprawdzi się przy systemie ogrzewania podłogowego, zastosowanego w dużym salonie i kuchni. Włoski styl i kunszt wykonania zachwyci każdego miłośnika estetyki.