Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Jednym, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pań, jest zabieg powiększania ust. Dla wielu kobiet jest to sposób na piękne i jędrne usta.

Kwas hialuronowy

Do wykonania zabiegu powiększenia ust stosowany jest kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Wykorzystywany jest nie tylko w medycynie estetycznej, ale także choćby w stomatologii czy ortopedii. Wraz z wiekiem w poziom kwasu hialuronowego zaczyna spadać. W związku z tym jest potrzeba jego uzupełniania.

Zabieg powiększenia ust

Taki zabieg oferuje niemal każdy salon kosmetyczny– http://symetriaclinic.pl/powiekszanie-ust-warszawa/. Sam zabieg polega na umieszczeniu implantu podskórnie. Pamiętać należy, że zabieg ten może być wykonany tylko i wyłącznie u zdrowej osoby. Nawet niewyleczone zęby mogą stanowić przeciwwskazanie do jego wykonania.

Dużą zaletą zabiegu powiększenia ust jest fakt, że nie wymaga on żadnych wcześniejszych przygotowań. Czas jego trwania także jest krótki. To zaledwie 15 – 30 minut. Przed jego wykonaniem zawsze przeprowadzany jest wywiad lekarski. Wszystko po to, aby sprawdzić, czy u pacjentki nie występują żadnego przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Jeśli ich nie ma, można przejść do wykonania zabiegu.

Istotne jest to, że sam zabieg jest bezbolesny. Usta pacjentki są bowiem znieczulane za pomocą specjalnej maści. W wyjątkowych przypadkach możliwe jest także znieczulenie stomatologiczne. O tym, jaki rodzaj znieczulenia zostanie zastosowany, decyduje osoba przeprowadzająca zabieg.

Podczas zabiegu kwas hialuronowy może być podawany na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest metoda liniowa. Drugi sposób to metoda mikro-droplet. Co ważne, dla lepszego efektu można obie te techniki łączyć. Sam kwas podawany jest za pomocą igły lub kaniulą. Po wprowadzeniu preparatu osoba przeprowadzająca zabieg wykonuje dodatkowo masaż ust.

Funkcjonowanie po zabiegu

Każdy salon kosmetyczny powinien informować swoje klientki o tym, co można, a czego nie można robić zaraz po zabiegu. Po zabiegu zwykle pojawia się niewielki obrzęk. Dlatego dobrym pomysłem jest stosowanie zimnych okładów. Istotne jest jednak to, że już dzień po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Nie ma także przeciwwskazań co do nakładania makijażu. Są jednak takie czynności, których w przeciągu 24 h po zabiegu wykonywać nie można. Zaliczyć można do nich: spożywanie alkoholu, palenie wyrobów tytoniowych, uprawianie sportu oraz latanie samolotem. Po upływie dwóch tygodni konieczna jest wizyta kontrolna w gabinecie kosmetycznym.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie u każdej pacjentki można wykonać zabieg powiększenia ust. Wśród przeciwwskazań wymienić można:

  • ciążę lub karmienie piersią,
  • choroby ogólnoustrojowe,
  • leczenie stomatologiczne,
  • obecność infekcji,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • leczenie onkologiczne.

Gdzie wykonać powiększanie ust Warszawa?

Jak wspomniano, zabieg powiększenia ust wykonuje niemal każdy profesjonalny gabinet kosmetyczny. Jednym z nich jest Gabinet Medycyny Estetycznej Symetria w Warszawie, w którym specjaliści zaopiekują się Twoimi ustami, tak, aby wyglądały jędrnie i wzbudzały zachwyt.