Kultura ii sztuka

Fismoll w Cudzie nad Wisłą

Cud nad Wisłą rusza z Koncertowymi Czwartkami! Pierwszymi artystami, którzy wystąpią na scenie przy Bulwarach Flotylii Wiślanej będą Fismoll oraz PeterBeth. Koncerty odbędą się 5 czerwca, o godz. 19:00, bilety w cenie 25 zł można zakupić na ebilet.pl.

 

Fismoll to jeden z najbardziej zaskakujących debiutów w roku 2013. Młody, 19-letni artysta o skandynawskich korzeniach, to wyjątkowy singer, songwriter i znakomity gitarzysta. Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany był przez fanów i dziennikarzy jednym tchem obok tak znakomitych artystów, jak Bon Iver, Sigur Rós, Ben Howard czy Damien Rice, w utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Ólafura Arnaldsa. Jego debiutancka płyta At Glade (premiera miała miejsce 18.06.2013) znalazła się w 10–tce najlepszych albumów roku wg rankingu Gazety Wyborczej, oraz była nominowana do Fryderyka jako Debiut Roku. Singiel Let’s Play Birds był przedpremierowo wyróżniony zostając Piosenką Dnia w radiowej Trójce, z osobistej inicjatywy Marka Niedźwieckiego.! Wyjątkowość talentu kompozytorskiego i aranżacyjnego Fismolla podkreślają również znakomici muzycy i dziennikarze, tacy jak Kasia Nosowska, czy Artur Orzech.

PeterBeth to polski duet z Siedlec tworzący muzykę jazzową, soulową, funkową. Zespół powstał w 2013 roku a w jego skład wchodzą: Izabela Radzikowska (vocal) oraz Piotr Gozdek (aranżacja + vocal) Oboję rozwijali swój talent w Siedlcach. Będąc w gimnazjum wpadli na pomysł nagrywania coverów znanych, komercyjnych utworów. Zaczęli współpracę nad utworem Titanium Davida Guetty i w ten sposób powstał PeterBeth. Piotr nie tylko gra na fortepianie, ale również zajmuje się całą producją utworów. To wlaśnie on nadaje klimat tym coverom. Jest perfekcjonistą dla którego najmniejszy szczegół ma znaczenie. Współpracuje z wieloma muzykami z Siedlec: Kamil Malinowski(saksofon), Piotr Sidorowicz – (perkusja), Krystian Gotowicki (kontrabas, gitara), Łukasz Juszczuk (bas), Tomasz Bala (gitara). Izabela Radzikowska to urokliwa dziewczyna z głową pełną szalonych pomysłów. Przygodę z muzyką zaczęła od gry na flecie poprzecznym jednak miłość do instrumentu przeistoczyła w miłość do śpiewu. Przez wiele lat śpiewała w chórze, później w grupie poetyckiej. Młody zespół koncertuje w duecie ale również z zespołem. W skład wchodzi: bas – Łukasz Juszczuk, gitara – Marek Jakubiak, perkusja – Piotr Sidorowicz, saksofon – Kamil Malinowski. Mimo tak krótkiego stażu PeterBeth udało się dojść do finału programu Must Be The Music. Obecnie zespół pracuje nad wydaniem swojej najnowszej płyty z własnymi, autorskimi kompozycjami, która prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku.

05.06 – Warszawa, Cud Nad Wisłą
Godz. 19.00
Wstęp: 25 zł

5kilo kultury jest patronem medialnym koncertu

Źródło: materiały prasowe

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

Jeden komentarz do “Fismoll w Cudzie nad Wisłą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *