Kultura ii sztuka

Death Angel już niebawem w Polsce

26 listopada do Polski zawita legendarny Death Angel w doborowym towarzystwie: Dew-Scented, Admiron, Extrema. Deat Angel jest w doskonałej formie udowadniając to ostatnim albumem The Dream Calls for Blood. Radzimy nie przegapić tego koncertu ponieważ to koncerty klubowe są jedną z najmocniejszych stron tego jakże zacnego bandu !

 

DEATH ANGEL (USA) thrash metal:

“The Ultra-Violence”, “Frolic Through The Park”, “Act III” – kto nie zna tych kapitalnych krążków nie ma prawa mienić się fanem thrash metalu! Za te kultowe dla gatunku tytuły odpowiedzialna jest oczywiście znakomita kalifornijska formacja Death Angel, która powstała w 1982 roku. Jej najwcześniejsze wcielenie z obecnego składu pamiętają tylko gitarzysta i główny kompozytor Rob Cavestany oraz charyzmatyczny i przemiły w bezpośrednim kontakcie wokalista Mark Osegueda. Od 1991 do 2001 roku Death Angel nie istniał. Ale od momentu reaktywacji w XXI wieku, występuje i nagrywa regularnie, nigdy nie schodząc poniżej wysokiego poziomu. Ich techniczny thrash metal zaraża kolejne pokolenia fanów tej muzyki we wszystkich częściach świata. Kapela jest świetna na żywo, co na pewno pomaga, i o czym niejednokrotnie mieli okazje przekonać się polscy fani thrashu. Death Angel zjawi się w Polsce zaledwie kilka tygodni po premierze swego siódmego studyjnego krążka “The Dream Calls For Blood”. 

Dew-Scented (Niemcy) Thrash/Death-Metal: 

Niemcy położyły wielkie zasługi dla rozwoju przede wszystkim thrash metalu i trochę również death metalu. Istniejący już ponad dwie dekady Dew-Scented, niezmiennie pod dowództwem wokalisty Leifa Jensena, znakomicie łączy oba gatunki. Kapela z Dolnej Saksonii podsumowała wiosną 2013 roku 20 lat swojego istnienia ciekawą kompilacją, której tytuł zgodnie z zespołową tradycją zaczyna się na literę “i” – “Insurgent”. I właśnie ten materiał promować będzie na koncercie w Polsce. Zebrano na nim parę premierowych kawałków (autorskie “Confronting Entropy” i “Guided By The Dead Light” oraz cover niezapomnianego deathmetalowego Incubus “Sadistic Sinner”), sporo nagrań koncertowych plus rzadkich, a także porozrzucane na rozmaitych wydawnictwach przeróbki, między innymi Prong, Wasted Youth, czy kapitalnego numeru Powermad “Slaughterhouse”, który pojawił się na ścieżce do kultowej “Dzikości serca” Davida Lyncha.

Adimiron (Włochy) Thrash/Death-Metal: 

Znakomita formacja ze stolicy Włoch, która łączy w swojej muzyce wpływy klasycznego thrashu z melodyjnym death metalem. Adimiron to (od niedawna, gdy na drugie wiosło dołączył Tommy Aurizzi) kwintet, który działa od 1999 roku. Na koncie Włosi mają trzy duże płyty, EP-kę, singla i demo. Ostatnia pozycja w dorobku w Adimiron, którą zespół wciąż promują na koncertach, to wydany w 2011 roku pełnowymiarowy krążek “K2”. Sztandarowym numerem z płyty jest świetny “The Whisperer”, w którym wokalnie wspomaga Włochów sam Dave Padden z Annihilator! Są świetni technicznie, mają ciekawe pomysły aranżacyjne. Sprawdźcie koniecznie, jak wypadają na żywo!

Extrema (Włochy) Thrash-Metal/Groove-Metal: 

Mediolan, Włochy. Skojarzenia? Inter i AC Milan, odpowie fan futbolu. Bulldozer, doda miłośnik klasycznego thrashu, speedu, czy blacku. Lacuna Coil, dopowie wielbiciel lżejszego grania oraz bosko wyglądających lasek o pięknym głosie. Natomiast fan klasycznego thrash metalu z Italii rodem musi wymienić pochodzący z Mediolanu zespół Extrema! To legenda tego gatunku we Włoszech, powstała w 1986 roku, którą od samego początku dowodzi świetny gitarzysta Tommy Massara. Dzielili scenę ze Slayerem, Metallicą, Kornem, byli supportem dla Motörhead podczas trasy kapeli Lemmy’ego po Włoszech. Wspierali też w Europie legendę thrashu z Kalifornii Death Angel i ponownie wystąpią w takiej roli. Extrema będzie promować w Polsce wydany wiosną 2013 roku udany krążek “The Seed Of Foolishness”. Koniecznie przyjdźcie do klubu wcześniej i zobaczcie ich w akcji!

 

Oto dokładny rozkład jazdy:
Drzwi – 18:30
Adimiron: 19:00 – 19:30 
Extrema: 19:45 – 20:15 
Dew Scented: 20:30 – 21:15 
Death Angel: 21:45 – 23:05 

26.11 – MegaClub, Katowice , Żelazna 15
Drzwi: 18.30 Start: 19.00
Bilety – 70 zł/80 zł 

 

źródła: materiały prasowe

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

2 komentarze do “Death Angel już niebawem w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *