Kultura ii sztuka

L.A.S. i Beneficjenci Splendoru w warszawskim Dziku

Już w najbliższy piątek w Warszawie odbędzie się niepowtarzalny koncert. Zagra L.A.S. i Beneficjenci Splendoru.

 

BENEFICJENCI SPLENDORU PROMO

Beneficjenci Splendoru to zespół, który narodził się najpierw jako projekt solowy Marcina Staniszewskiego. W swoich piosenkach muzyk poruszał się na granicy poezji, chwytliwej popowej piosenki i elektronicznych eksperymentów. Wielu krytyków zwracało też uwagę na doskonałą warstwę tekstową, stawiając Staniszewskiego wśród najlepszych polskich tekściarzy młodego pokolenia.

W miarę nagrywania kolejnych piosenek pojawiali się gościnnie znajomi muzycy (m.in. Anna Ruttar z zespołu Natanael , Adrianna Styrcz z zespołu Sinusoidal oraz Zofia Chabiera z zespołu Drekoty), aż w końcu pod koniec 2011 roku ostatecznie wykrystalizował się obecny, koncertujący skład, który do tej pory wystąpił m.in. na OFF Festivalu i Rymoliryktandzie (u boku L.U.C). Muzyka Beneficjentów Splendoru regularnie pojawia się na antenie Radiowej Trójki a pierwszy wydany oficjalnie utwór “Moje Studio” został wydany przez dziennikarza tegoż programu Piotra Stelmacha na składance Offensywa. Do tej pory zespół wydał dwie płyty – Trendywaty chłopiec, oraz Tęczy Wybielacz. W 2013 roku na rynku pojawił się kolejny album Beneficjentów –Bóg, Honor, Mam Talent.

L.A.S. – to Lachowicz Audio System. L.A.S. – to kilka instrumentów, jeden głos zduplikowany w elektroniczny bukiet głosów  L.A.S. – to solominimalkoncertakt. L.A.S. – to słowa z muzyką czyli piosenki. Koncert promował będzie najnowszą EP-kę projektu – Za lasem.

22.11 – Warszawa, Dzik
Godz. 21.05
Bilety: 20 PLN – przedsprzedaż/ 25 PLN w dniu koncertu

Źródło: materiały prasowe

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

2 komentarze do “L.A.S. i Beneficjenci Splendoru w warszawskim Dziku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *