Kultura ii sztuka

Pierwsze newsy o Hip Hop Kempie 2013

Mamy pierwsze wieści o artystach występujących na Hip Hop Kemp w 2013r. Impreza jak zwykle odbędzie się w czeskim Hradec Králové i potrwa od 22 do 24 sierpnia.

 

Hip Hop Kemp to muzyka, giganci rapu, bujający głową bit, mega pozytywna atmosfera, gorące słońce, zimny browar i integracja z wyluzowanymi ludźmi z całego świata przez 3 sierpniowe dni u naszych liberalnych sąsiadów!

Oto pierwsze gwiazdy festiwalu:

Kendrick Lamar to pochodzący z Kaliforni amerykański raper. Został zauważony po wydaniu mixtape’u “Overly Dedicated”. W 2011 roku wydał niezależny album zatytułowany “Section.80”, który był dostępny wyłącznie na iTunes. Płyta okazała się sukcesem, stając się jednym z najlepszych wydań cyfrowych w hip-hopie w tamtym czasie. Współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Snoop Dogg, Dr. Dre, Wiz Khalifa, Game, Drake, Busta Rhymes czy Tech N9ne.

Stalley – Pochodzący z Massillon w Ohio raper Kyle Myricks, znany bardziej jako Stalley, jest dziś jednym z najbardziej obiecujących mc’s nowej fali. Jego ostatni mixtape Lincoln Way Nights został zremasterowany i wydany nakładem Maybach Music Group należącej do najgrubszego gracza w rap biznesie – Ricka Rossa. Stalley zadebiutował w 2008 roku, wydając własnym sumptem mixtape Going Ape, którym zainteresował się sam Mos Def. Rok później wypuszcza drugi mixtape MadStalley: The Autobiography, zainspirowany twórczością Madliba. Po przeprowadzce z Ohio do Nowego Jorku, Stalley nawiązał współpracę z Nike, ESPN, 10Deep, Dame’m Dashem, Currensy’m i Ski Beatz’em, co zaowocowało wydaniem najlepszego jak dotąd krążka, za którego powolne, głębokie i nowoczesne brzmienie odpowiedzialny jest młody, lecz niezwykle utalentowany producent Rashad.

Apollo Brown to postać niebanalna. Nie bawi go podążanie za obecnymi trendami, tak popularną ostatnio swagową estetyką czy eksperymentowanie z dubstepem, trapem i innymi nowoczesnymi gatunkami. Robi to, co hip-hopowe serca kochają najbardziej – piękne, czyste i soczyste klasyczne brzmienie. Pozbawione przy tym sztampy i oklepanych produkcyjnych patentów. Klasyczna świeżość w najlepszym wydaniu.

Oddisee na szerszej scenie hip hopowej pojawił się w 2002 roku, kiedy to na swoją płytę zaprosił go legendarny Dj Jazzy Jeff. Mnóstwo ukrytych muzycznych smaczków, niebanalne rozwiązania, dopieszczone brzmienie, eklektyzm i ogromna wyobraźnia, to cechy charakterystyczne Amira Mohameda el Khalifa, czyli Oddisee.

Bisz – raper i poeta reprezentujący Bydgoszcz. Równolegle nagrywa solowo oraz jako członek zespołu B.O.K (BiszOerKay & Dj Paulo). Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz flow. Każda płyta Bisza jest inna zarówno w formie jak i treści, muzyka jest dla niego przestrzenią poszukiwań nowych sposobów na wyrażanie siebie oraz kondycji współczesnych młodych ludzi. Na Hi Hop Kempie wystąpi ze swoim livebandem.

El-P – to amerykański raper i producent pochodzący z Brooklynu. Członek legandarnego kolektywu Company Flow, który  ma niezwykle silny wpływ na kształtowanie alternatywnej sceny kultury hip hop od ponad dekady. Ponadto jest współzałożycielem i właścicielem klutowej już wytwórni Definitive Jux. El-P jest także czlonkiem grupy artystycznej Cardboard City.

Organized Threat to zdecydowanie coś więcej niz grupa hiphopowa. To idea, ruch, wsparcie, powołane do życia za sprawą rapera Poetic Deatha. Z czasem do jego grupy dołączało coraz więcej osób – podziemnych poetów, którzy wspólnie niosą słuchaczom esencję świadomego hip-hopu i intelektualną artystyczną ekspresję. Pod szyldem Organized Threat na Kempowej scenie obok jej założyciela zobaczymy także Gavlyn – wschodzącą nadzieję kobiecego rapu, dobrze znaną Kempowiczom Miss Yarah Bravo oraz DJ Dubplate i DJ Mike Steez, którzy zadbają o odpowiednią oprawę muzyczną.

Ektor to czeski MC, którego usłyszeć mogliśmy już podczas poprzedniej edycji Hip Hop Kempu. Tym razem raper pojawi się w towarzystwie legendy czeskiej sceny hip hopowej wśród producentów. DJ Wich aka Golden Touch na swoim koncie ma współpracę z takimi ksywami, jak Promoe z Looptroop Rockers, Talib Kweli, Lil Wayne czy Royce Da 5’9″. Ektor i DJ Wich połączyli siły na wspólnym krążku Tetris i nie zwalniają tempa do samego Kempu!

Na Kempowej scenie w poprzednich latach wystąpili między innymi: Mos Def a.k.a Yasiin Bey (USA), Foreign Beggars (UK), Dilated Peoples (USA), Beat Junkies (USA), Macklemore & Ryan Lewis (USA), Madlib & Freddie Gibbs (USA), Method Man & Red Man (USA), Pharoahe Monch (USA), M.O.P. (USA), Talib Kweli & Hi-Tek (USA), The Roots (USA), La Coka Nostra (USA), Devin The Dude (USA) oraz czołówka polskiej rap sceny – m.in. Sokół & Marysia Starosta, O.S.T.R. (także z TAbasko), Ten Typ Mes/2cztery7, Łona & Webber, Pezet/Małolat, Grubson & 3oda Kru, Don Guralesko, Małpa, Te-Tris czy K.A.S.T.A. Skład.

żródło: materiały prasowe

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

2 komentarze do “Pierwsze newsy o Hip Hop Kempie 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *