Kultura ii sztuka

Powtórnie narodzony w kinach od piątku

W piątek, 22 listopada w polskich kinach pojawi się film z udziałem hiszpańskiej aktorki Penelope Cruz pt. “Powtórnie narodzony”. Jest to poruszająca historia o różnych typach miłości – to opowieść o szalonym uczuciu kobiety do mężczyzny jej życia, o głębokiej, choć niełatwej matczynej miłości do ukochanego dziecka, o miłości do kraju, w którym przeżyło się najpiękniejsze i najgorsze chwile.

 

“Powtórnie narodzony” to filmowa adaptacja bestsellerowej książki Margaret Mazzantini, wydanej w Polsce 6 listopada. Książka sprzedała się we Włoszech w setkach tysięcy egzemplarzy. Zyskała popularność nie tylko wśród czytelników, ale również wśród włoskich krytyków literackich i w 2009 roku zdobyła najważniejszą włoską nagrodę literacką – Premio Campiello.

O filmie:

Jest rok 1984, Sarajewo. Gemma (Penelope Cruz) jest studentką, zaś Diego (Emile Hirsch) bardzo przystojnym amerykańskim fotografem. Para spotyka się przypadkiem i zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich związek bardzo szybko przeradza się w płomienny romans. Wkrótce okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży. Radość przyszłych rodziców nie trwa długo, Gemma traci dziecko. Tymczasem w mieście wybucha wojna domowa, która zmusza zakochanych do przeprowadzki do Włoch. W nowym miejscu wcale nie są szczęśliwsi. Gemma bezskutecznie próbuje zajść w ciążę, a posiadanie dziecka staje się jej obsesją. W końcu znajduje kobietę, która zgadza się zostać surogatką.  Tyle że w pochłoniętym wojną Sarajewie. Mimo niebezpieczeństwa, Diego i Gemma decydują się wyruszyć w podróż, która odmieni ich życie na zawsze.

Dystrybucja: Vivarto.

5kilo kultury jest patronem medialnym filmu.

źródło: materiały prasowe

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

2 komentarze do “Powtórnie narodzony w kinach od piątku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *