Kultura ii sztuka

Kwiecień w Gugalandrze

gugalander-logo-head_czarne_alfa_biale_oczy_na_materialyZapraszamy na kwietniowe imprezy w katowickim klubie muzycznym Scena Gugalander! Poniżej niezwykle ciekawa lista wydarzeń.

 

04 kwietnia 2014, godz. 20:00 – Monilove

blety: 20 / 30 zł

Jest rozpoznawalna nie tylko z powodu licznych tatuaży, ale przede wszystkim ze względu na szczery i bezpruderyjny przekaz jaki kieruje do swoich słuchaczy. Związana z branżą muzyczną od lat 90-tych, jako dziennikarz muzyczny zajmowała się głównie promowaniem młodych artystów. Dziś posiadając własny bagaż doświadczeń i przemyśleń realizuje własny projekt muzyczny. Głównym źródłem inspiracji jest dla niej chęć werbalizowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami dotyczącymi otaczającej ją rzeczywistości. Pozostaje w opozycji do sztucznie wykreowanego przez środki masowego przekazu obrazu współczesnej kobiety. Monilove debiutowała oficjalnie w czerwcu 2011 albumem Monilovemusic zrealizowanym we współpracy z Kriso i Dj’em Bejbi wydanym przez Reformat Records. Znana jest również z wielu kooperacji, m. in. z Firmą, Bas Tajpanem, Bob Onem, Lukasyno, Kalim, czy Non Koneksą. Kolejny album wydany nakładem S.P. RECORDS pt. JESTAK zrealizowała wspólnie z Dj’em Bejbi i GOFF oraz Dj’em FEEL-X’em. Zupełnie nowe, gitarowo-elektroniczne, nowoczesne brzmienia i bezkompromisowy przekaz już wkrótce zaskoczą jej fanów nową energią! Monilove podjęła również współpracę z artystami, którzy towarzyszą jej podczas koncertów.

monilove

10 kwietnia 2014, godz. 20:00 – Reggae Connecting People

bilety: 15 zł

Historia Reggae Connecting People zaczęła się pewnego lipcowego wieczoru w Ostrowie Wielkopolskim, podczas 13 edycji Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka (organizowanego przez Festiwal Reggae Na Piaskach). Kiedy okazało się, że Roots Rockets mają problem techniczny ze swoim sprzętem Ayarise w duchu fair play, nie bacząc na fakt, że pomagają konkurencji wsparła ich swoimi wzmacniaczami. Po wygraniu konkursu Roots Rockets zrewanżowali się pięknym gestem, przekazując w świetle reflektorów zdobytą przed chwilą statuetkę Piaskowego Lwa chłopakom z Ayarise. To właśnie wtedy ktoś rzucił hasło Reggae Connecting People, które po paru miesiącach kiełkowania w sercach, umysłach oraz terminarzach obu grup zaowocowało wspólną trasą koncertową. W ramach planowanych koncertów będzie można usłyszeć prawdziwą ferię dźwięków spod znaku roots music, reggae, dub i ska w wykonaniu nie tylko Roots Rockets i Ayarise, ale również zaproszonych przez nich Gości. Koncertowy line up mimo, że wciąż jeszcze nie jest zamknięty przedstawia się więc niezwykle imponująco i zapowiada wieczór bogaty w doznania dźwiękowe. Dotychczas odbyły się 3 edycje Reggae Connecting People, w Krakowie, w Nowym Sączu i Lublinie. 

roots reggae

11 kwietnia 2014, godz. 20:00 – Metrowy & Rufijok + Free Sessions

bilety: 20 zł

Już 11 kwietnia o 20.00 w Katowickim klubie Scena Gugalander zagra Metrowy, HK Rufijok, DJ Juvson! Support zagrają Marcin Podsiadło & Sant oraz Sebastian Sosna Łebster & Bobek. Impreze poprowadzi Avens Music! metrowy rufijok

13 kwietnia 2014, godz. 20:00 – Yanina Iwański

bilety: 30 / 35 zł

Zapraszamy na koncert Yaniny Iwańskiego w najnowszym projekcie muzycznymThe Beatles Acoustic Plus. The Beatles Acoustic Plus to najnowszy projekt specjalny Janusza Yaniny Iwańskiego, który wraz z liderem współtworzą Dariusz Bafeltowski oraz Przemysław Pacan.

yanina iwański

17 kwietnia 2014, godz. 21:00 – Boom Bap Na Rejonach

bilety: 20 / 25 zł

Centrum Strona to częstochowska ekipa hip hopowa, w pełni zajarana brzmieniem Nowego Jorku lat 90. Ich boom bap – bo taki rap, pełen trzeszczących basów, mocnych perkusji, wysokich temp, robią – jest pełen społecznych treści i mocnego przekazu. Dwóch MC: Matis (Mateusz Wawrzyńczak) i Złoty (Marcin Strózik) nie mają żadnych oporów, by na mikrofonach wyrażać swoje dość kontrowersyjne poglądy. Produkcją zajmuje się głównie Matis, choć współpracują również z innymi beatmakerami, a charakteru ich brzmieniom nadaje beatboxer Igores (Igor Monczka), który na koncertach jest też hypemanem Matisa i Złotego. Do składu należy też skreczmajster DJ Boski Piotrek, który oskreczował i ocatował cała płytę Świadkowie Patologii. Stare brzmienia, mocne słowa, prawdziwy hip hop. Ich debiutancki album ukazał się 23 listopada 2013 nakładem Hemp Records.

Sensi – częstochowski MC, współzałożyciel i reprezentant ekipy Hurragun. Jeden z ojców odrodzenia sceny boombap w Polsce. Od połowy lat 90-tych na podziemnej scenie rapowej świętego miasta. W 2011 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Fonografika, która wydała album Hurragun – “Hurrap”. Rok Później pod szyldem londyńskiego labelu Blunted Astronaut Records ukazał się winyl Hurragun – “HurraFunk”. W 2013 roku Sensi dołączył do sublabelu wytwórni Asfalt, sygnowanego przez O.S.T.R. – Tabasko Nagrania, co zaowocowało wydaniem solowego krążka “Full Flavour”. Na koncie ma współpracę z takimi raperami i producentami jak: Liroy, Wojtas (Wzgórze Ya-Pa-3), O.S.T.R., Sztigar Bonko (dj Eprom), Hades (HaOs, HI-FI Banda), CENTRUMstrona, dj Haem, Green i wielu innych. W ramach różnych projektów zagrał wiele koncertów w Polsce, a także Wielkiej Brytanii czy Holandii. Podczas występów zawsze towarzyszy mu dj Lem. Ich połączenie to mieszanka scenicznego doświadczenia oraz energii, która udziela się widowni. Na koncie mają występy klubowe jak i plenerowe, m.in. na Heineken Opener 2008, czy Festiwal Hip-Hop Giżycko, Hip-Hop Elements, a także supporty przed m.in. El Da Sensei, A State of Mind, Masta Ace & Edo G czy Doujah Raze.

PDF_DO_DRUKU2

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony. Napisany przez autora bloga.

2 komentarze do “Kwiecień w Gugalandrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *