Maj w Klawiaturze
Oto majowy plan imprez, które odbęda się w katowickim Klubie Kulturalnym Klawiatura. Wszystkich, którzy lubią spędzić czas na imprezach i koncertach, ale zaintersowani są też nauką czy stand-upem – serdecznie zapraszamy!
6 maja, godz. 20:30 – Rykarda Parasol
bilety: 30zł / 35zł
Rykarda Parasol to urodzona w San Francisco wokalistka i multiinstrumentalistka ze swoją twórczością wpisuje się w tradycję mrocznych, nastrojowych, pełnych poetyckości songów i ballad. Wymieniana jest jednym tchem z takimi muzycznymi osobistościami jak Nico, Patti Smith, PJ Harvey, Leonard Cohen, Tom Waits czy Lou Reed. Ze względu na swój głęboki i niski tembr głosu najczęściej porównuje się jej styl śpiewania do Nicka Cave’a, uznając ją nawet za jego żeński odpowiednik.
Album artystki zatytułowany Against The Sun ukazał się 15 kwietnia 2013 roku. Muzyczne tropy na tej płycie prowadzą w stronę amerykańskiej muzyki soul i francuskiego popu, a literacko odwołuje się ona – podobnie jak na poprzednich albumach – do osobistych przeżyć. Against The Sun ugruntowuje jej pozycję jako czołowej przedstawicielki sceny folk/rock noir i każdy, kto ceni twórczość Siouxie Sioux, Johnny’ego Casha czy Marianne Faithful powinien znaleźć tu coś dla siebie. A wielbiciele prozy Williama Faulknera czy poezji Christiny Rosetti powinni dokładnie wsłuchać się w teksty jej utworów.
16 maja piątek godz. 18:00 – Silesia Art & Science Festival
wykład, koncert -(Cute Mess)
wstęp wolny
Silesia Art & Science Festival to seria wydarzeń kulturalnych odbywających się w 8 miastach województwa śląskiego. Celem festiwalu jest integracja społeczności śląskiej, pogłębienie relacji międzyludzkich oraz zachęcenie publiczności do odwiedzania miast naszego województwa. Jako organizatorzy pragniemy aby przygotowana trasa stała się okazją do wymiany doświadczenia wśród uczestników, zaszczepienia pasji oraz pobudzenia rozmowy nad sprawami społecznie ważnymi. Silesia Art & Science Festival to przedsięwzięcie, które ukazuje kulturę od koncertów przez spektakle do stylu życia, a także inicjuje dyskusję nią samą.
W czasie trwania festiwalu od marca do maja, na terenie miast uczestniczących odbędą się poszczególne etapy o różnym zabarwieniu tematycznym. Silesia Art & Science Festival zakłada odpowiednio działania w Żywcu, Jaworznie, Wiśle, Dąbrowie Górniczej, Mysłowicach, Bielsku-Białej, Katowicach z finałem w Cieszynie. Podczas trasy w odniesieniu do charakteru miasta realizowane będą: koncerty (od poezji śpiewanej przez folk do rocka), spektakle teatralne, spektakle ognia, performance, pokazy kuglarskie, warsztaty twórcze, improwizacje kabaretowe, spotkania autorskie, prelekcje, pokazy naukowe, etiudy filmowe i wystawy.
Cute Mess to zakręcony, wysokoenergetyczny kwartet dla którego eksperymenty muzyczne to powód by co rano wstawać z łóżka! Miłe dla ucha połączenie indie pop/rocka z muzyką alternatywną dopełnione przez niebezpiecznie wpadający w ucho wokal Zuzi oraz melodie których nie sposób pozbyć się z głowy. Różnorodne kompozycje, oraz szeroka paleta brzmień, nie pozwolą nudzić się podczas ich występu.
23 maja piątek, godz. – Kixnare + support
bilety: 10 zł
Kixnare, czyli Łukasz Maszczyński, to pochodzący z Częstochowy, a obecnie urzędujący w Krakowie producent i dj. Jego hip-hopowe korzenie stały się podłożem do muzycznej ewolucji, co sprawiło że inspiruje go dziś niemalże każda wartościowa muzyka. Współpracował z wieloma mniej lub bardziej znanymi postaciami polskiej sceny hiphopowej, jednak dopiero projekt o nazwie “Class of 90’s” wydany w 2007 roku ugruntował jego pozycje na liście najbardziej kreatywnych producentów w Polsce. Od tego czasu dzielnie rozwija swoje producenckie umiejętności eksperymentując coraz częściej z elektroniką. “Digital Garden” to jego kolejne autorskie dzieło które wydane zostanie na CD oraz podwójnym winylu przy współpracy z U KNOW ME Records.
25 maja, godz. 20:00 – stand up Jacek Stramik
bilety 10zł
Jego występy można określić jako mocne, kontrowersyjne, obrazoburcze, jednocześnie bezsprzecznie zabawne. Na scenie nie oszczędza niczego i nikogo, nawet siebie, nawiązuje przy tym natychmiastowy i niewymuszony kontakt z publicznością. Jacek Stramik w sposób przewrotny i zaskakujący żartuje m.in. z religii, patriotyzmu, śmierci, chorób psychicznych oraz fizycznych, a także z własnych ułomności oraz niepowodzeń. Przygotujcie się na sporą dawkę czarnego humoru!
źródło: materiały prasowe
Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.
Tylko dla Was, dobra lektura nie tylko do porannej kawy